החופש הגדול כהזדמנות להתחבר לילדים

החופש הגדול כהזדמנות להתחבר לילדים

ניצני התבגרות

עדי הרפז

החופש עוד לא התחיל וכבר הילד הפך לחלק מהספה, או שהאייפון הפך לחלק מהילד? אנחנו פה כדי להראות לכם כיצד הופכים את החופש הגדול מאיום התנהגותי וכלכלי להזדמנות להתחבר לילדים ולהפוך את הקיץ למוצלח הרבה יותר.

יולי-אוגוסט מגיעים כל שנה, בול בזמן. לא מאכזבים. גם אם לא נודה בזה, אנחנו שמחים שלילדים שלנו יש חופש, אפילו מקנאים בהם קצת, וואלה מגיע להם קצת לנוח מהשנה הזו. רק מה? בזמן שהם חופשיים, נטולי לו"ז ומלאי פעילויות קיץ מהנות אנחנו עובדים כרגיל. השגרה המשפחתית והאישית צריכה להמשיך להתנהל בזמן שרמת ההוצאות עולה ואיתה העומס שלנו ההורים. תחברו את כל זה עם החום, הלחות, הפעילויות, ההסעות, הקייטנות והחופשה המשפחתית שרוצים לצאת אליה וקיבלתם פוטנציאל ליופי של סטרס משפחתי. מגיעים ל-1 בספטמבר עם הלשון בחוץ… 

אם אתם חושבים לעצמכם "איך אני יכול ליהנות בתוך כל הדבר הזה?", אנחנו מציעים לכם נקודת מבט מרעננת על קיץ עם ילדים. במקום סיוט, אחלה של הזדמנות להתחבר אל הילדים ולחוות חודשיים של חופש שבו הילדים נהנים ולא פחות חשוב מזה (ואולי יותר) גם אתם נהנים יחד איתם! 

מה זה ידרוש מכם? קל! קצת מחשבה, תכנון משותף שלכם ההורים עם הילדים וכולם מבסוטים. פעמים רבות הורים טועים לחשוב שרק הם תקועים עם האחריות למצוא פתרונות, לארגן ולתכנן קדימה. הם תופסים את התפקיד כמשימת-על "לסגור פינות" ולוודא שהילדים רק עושים מה שאומרים להם. ובכן, זאת טעות!